Wybieramy najlepsze przysmaki dla psich alergików

Psi alergicy - wybieramy najlepsze przysmaki!

 

Dla naszych pupili alergia jest równie dokuczliwa, jak dla człowieka. Stosowanie odpowiedniej diety i wybór hipoalergicznej karmy jest podstawą, aby zwierzak mógł być zdrowy. Co w przypadku, gdy chcemy nagrodzić pupila przysmakiem? Należy wybierać smakołyki o odpowiednim składzie, bez elementów, które mogą powodować reakcje alergiczne. Wybór różnych przysmaków jest naprawdę duży.

 


Co może uczulać psy?

Czasami alergenem może być tylko jeden składnik, jednak niektóre psy są bardziej wrażliwe i wówczas uczulać może je więcej pokarmów. Przed wprowadzeniem nowej diety, warto wcześniej sprawdzić, co może wywoływać uczulenie. Do najbardziej popularnych alergenów należą m.in. zboża, a zwłaszcza kukurydza, soja lub pszenica. Uczulać mogą także mleko i jaja kurze oraz białko, które zawarte jest w wołowinie, kurczaku, jagnięcinie lub rybach. Przyczyn uciążliwych objawów alergii może być wiele, ponieważ każdy organizm jest inny. Pies z alergią pokarmową wymaga szczególnej opieki i czujności właściciela. Nawet najmniejsza dawka szkodliwego alergenu może wywołać przykre dolegliwości, dlatego tak istotny jest dobór właściwej diety. Należy zwrócić uwagę zarówno na karmę, jak i psie przysmaki. Niestety nadal wiele osób lekceważy alergie pokarmowe u psów, dlatego, jeśli odwiedzają Cię goście lub powierzasz znajomym opiekę nad swoim psem, poinformuj ich o przypadłości swojego pupila i zaopatrz się w odpowiednie przysmaki dla psa alergika.

Alergia a nietolerancja pokarmowa

Warto podkreślić, że alergia pokarmowa nie powinna być utożsamiana z nietolerancją pokarmową, choć z postawieniem jednoznacznej diagnozy pewien problem mają nawet weterynarze. Podczas gdy nietolerancja związana jest z zaburzeniem funkcjonowania procesów trawiennych, to alergia może wiązać się z reakcją układu odpornościowego. Podczas badań okazuje się wówczas, że organizm zwierzęcia z alergią produkuje przeciwciała – nie występuje to w przypadku nietolerancji pokarmowej. Nie jest to jednak widoczne gołym okiem, ponieważ proces ten ma miejsce na poziomie procesów biochemicznych. Nietolerancję pokarmową można poznać również po szybkości reakcji zwierzęcia. Jeśli podasz mu zwykły przysmak dla psa i już po chwili pupil zaczyna się drapać, wymiotować lub występuje biegunka, to najprawdopodobniej masz do czynienia z nietolerancją pokarmową. Alergia ma działanie długookresowe, a objawy mogą być odwleczone w czasie. Na szczęście zarówno nietolerancja, jak i alergia pokarmowa wymagają takiego samego działania, które pozwoli wyeliminować objawy – jest nim dobranie właściwej diety. Oprócz odpowiedniej karmy warto także zaopatrzyć się w hipoalergiczne przysmaki dla psa.

Objawy alergii wśród pupili

Alergia u psów występuje jako nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na kontakt z danym alergenem. U takiego czworonoga wystąpić mogą różne objawy, których nie należy bagatelizować. Są nimi między innymi:


⦁ intensywne swędzenie - drapanie u psów to pierwszy objaw alergii!
⦁ pojawiające się rany spowodowane drapaniem,
⦁ wysypka,
⦁ krostki,
⦁ nadżerka,
⦁ rumień.

 

Zmiany te najczęściej pojawiają się na uszach, głowie lub wargach psiaka. Jednak symptomy mogą również wystąpić na brzuchu i na bokach ciała. Pierwsze oznaki częstego drapania są ważną wskazówką, aby wykonać odpowiednie badania u weterynarza.

 


Sprawdź nasz sklep z przysmakami



Wystąpiły oznaki alergii? Sprawdź co zrobić!

Każdy niepokojący objaw warto skonsultować z weterynarzem, który na podstawie wywiadu zbierze informacje na temat diety, pielęgnacji i aktywności czworonoga. Przeprowadzi także badania, które pozwolą określić, na co uczulony jest zwierzak. Do takich badań należą m.in. śródskórne testy alergiczne, badania serologiczne, biorezonans, pobranie zeskrobiny lub biopsja ze zmiany na skórze. Możesz także przeprowadzić metodę diety eliminacyjnej. Wówczas podczas podawania karmy wyklucz poszczególne jej elementy lub zastąp źródła węglowodanów oraz białek innymi składnikami.


Które rasy są najbardziej narażone na alergię pokarmową?

Niektóre z ras mogą być bardziej narażone na wystąpienie objawów alergii, a są to m.in. foksteriery, labradory, boksery, owczarki niemieckie, cocker spaniele, mopsy, buldogi francuskie oraz maltańczyki. Jednak alergia wcale nie musi wystąpić u przedstawicieli tych ras, a jej oznaki mogą pojawić się także u kundelków. Ważne jest jednak, aby bez względu na rasę, pomóc pieskowi złagodzić objawy alergii. Z pewnością pomoże w tym wybór właściwiej diety. Skład karm przemysłowych dostępnych w sprzedaży detalicznych popularnych sieci pozostawia wiele do życzenia. Znajdziesz tam szereg substancji konserwujących, sztucznych barwników i polepszaczy smaku, które mogą wywołać reakcję alergiczną. To właśnie niskojakościowe przetwórstwo żywności sprawia, że alergie pokarmowe zaliczane są do schorzeń związanych z rozwojem cywilizacji. W trosce o zdrowie swojego czworonożnego przyjaciela wybieraj karmy i przysmaki bezzbożowe najwyższej jakości, które znajdziesz w naszym sklepie.

 

pies alergik


Wybieramy przysmaki dla alergika

W odpowiedniej diecie dla psa, który ma alergię, powinny znaleźć się hipoalergiczne karmy, ale warto także zwrócić uwagę na podawane psie przysmaki. Są one doskonałym narzędziem nagradzania zwierzaka, ale też przekąską w ciągu dnia. Wśród nich popularne są kości, które pozwalają zadbać o uzębienie psiaka i zaspokajają naturalny instynkt żucia.

 

Wybrać można także smakołyki, które zostały przygotowane z suszonych kawałków mięsa. Nie zawierają one barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku oraz zbóż. Będą to najzdrowsze smaczki dla psiaków.

 

W przypadku przysmaków dla psów bez zbóż wykluczyć należy różnego typu ciasteczka. Zazwyczaj są przygotowywane na bazie mąki pszennej, która jest przyczyną występowania alergii. Można jednak podać produkty dla psów produkowane z ryżu.

 

Z pewnością łatwiej znajdziesz przysmak dla psa, który nie zawiera kurczaka, niż taki bez zbóż. Idealne dla czworonoga z alergią mogą okazać się przysmaki z królika. Filety z królika to mięsny smakołyk dla dorosłego psa, który sprawdzi się podczas treningów lub dłuższych spacerów.

O czym warto pamiętać, podając pupilowi hipoalergiczne przysmaki dla psa?

Należy pamiętać, że przy alergii istotne jest podawanie przysmaków z umiarem. Zbyt częste karmienie psa smakołykiem, może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na konkretne składniki w diecie. Warto sprawdzać skład i zawartość tłuszczu oraz cukru, a więc czytać etykiety. W wielu przypadkach mięso zastępowane jest wyłącznie substancjami o jego smaku. Dobrym pomysłem przed zakupem będzie konsultacja z weterynarzem, w celu omówienia szczegółów diety pupila.

 


Sprawdź nasze przysmaki dla psich alergików