Wybieramy najlepsze przysmaki dla psich alergików

Psi alergicy - wybieramy najlepsze przysmaki!

 

Dla naszych pupili alergia jest równie dokuczliwa, jak w naszym przypadku. Stosowanie odpowiedniej diety i wybór hipoalergicznej karmy jest podstawą, aby zwierzak mógł być zdrowy. Co w przypadku, gdy chcemy nagrodzić pupila przysmakiem? Należy wybierać smakołyki o odpowiednim składzie, bez elementów, które mogą powodować reakcje alergiczne. Mimo tego, że są to tylko wybrane składniki, wybór różnych smakołyków jest naprawdę duży.

 


Co może uczulać psy?


Czasami alergenem może być tylko jeden składnik, jednak niektóre psy są bardziej wrażliwe i wówczas uczulać może je więcej pokarmów. Przed wprowadzeniem nowej diety, warto wcześniej sprawdzić, co może wywoływać uczulenie. Do najbardziej popularnych alergenów należą m.in. zboża, a zwłaszcza kukurydza, soja lub pszenica. Uczulać mogą także mleko i jaja kurze oraz białko, które zawarte jest w wołowinie, kurczaku, jagnięcinie lub rybach.


Objawy alergii wśród pupili


Alergia u psów występuje jako nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na kontakt z danym alergenem. U takiego czworonoga wystąpić mogą różne objawy, których nie należy bagatelizować. Wystąpić mogą:


⦁ intensywne swędzenie - drapanie u psów to pierwszy objaw alergii!
⦁ pojawiające się rany spowodowane drapaniem,
⦁ wysypka,
⦁ krostki,
⦁ nadżerka,
⦁ rumień.


Zmiany te najczęściej pojawiają się na uszach, głowie lub wargach psiaka. Jednak symptomy mogą również wystąpić na brzuchu i na bokach ciała. Pierwsze oznaki częstego drapania są ważną wskazówką, aby wykonać odpowiednie badania u weterynarza.

 


Sprawdź nasz sklep z przysmakamiWystąpiły oznaki alergii? Sprawdź co zrobić!


Każdy niepokojący objaw warto skonsultować z weterynarzem, który na podstawie wywiadu zbierze informacje na temat diety, pielęgnacji i aktywności czworonoga. Przeprowadzi także badania, które pozwolą określić, na co uczulony jest zwierzak. Do takich badań należą m.in. śródskórne testy alergiczne, badania serologiczne, biorezonans, pobranie zeskrobiny lub biopsja ze zmiany na skórze.


Możesz także przeprowadzić metodę diety eliminacyjnej. Wówczas podczas podawania karmy wyklucz poszczególne jej elementy lub zastąp źródła węglowodanów oraz białek innymi składnikami.


Które rasy są najbardziej narażone na alergię pokarmową?


Niektóre z ras mogą być bardziej narażone na wystąpienie objawów alergii, a są to m.in. foksteriery, labradory, boksery, owczarki niemieckie, cocker spaniele, mopsy, buldogi francuskie oraz dalmatyńczyki. Jednak alergia wcale nie musi wystąpić u przedstawicieli tych ras, a jej oznaki mogą pojawić się także u kundelków. Ważne jest jednak, aby bez względu na rasę, pomóc pieskowi złagodzić objawy alergii. Z pewnością pomoże w tym wybór właściwiej diety.

 


Wybieramy przysmaki dla alergika


W odpowiedniej diecie dla psa, który ma alergie, powinny znaleźć się hipoalergiczne karmy, ale warto także zwrócić uwagę na podawane przysmaki. Są one doskonałym narzędziem nagradzania zwierzaka, ale też przekąską w ciągu dnia. Wśród nich popularne są kości, które pozwalają zadbać o uzębienie psiaka i zaspokajają naturalny instynkt żucia.


Najlepsze dla psów alergików mogą okazać się przysmaki naturalne, które nie zawierają zbóż - najczęściej występującego alergenu. Są to przede wszystkim żwacze wołowe, kurze łapki, paski z mięsa wołowego lub kości i uszy wołowe.


Wybrać można także smakołyki, które przygotowane zostały z suszonych kawałków mięsa. Nie zawierają one barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaku oraz zbóż. Będą to najzdrowsze smaczki dla psiaków.


W przypadku przysmaków dla psów bez zbóż wykluczyć należy różnego typu ciasteczka. Zazwyczaj są przygotowywane na bazie mąki pszennej, która jest przyczyną występowania alergii. Można jednak podać produkty dla psów produkowane z ryżu.


Z pewnością łatwiej można znaleźć przysmaki, które nie zawierają kurczaka, niż te bez zbóż. Idealne dla psa z alergią mogą okazać się przysmaki z królika. Filety z królika to mięsny smakołyk dla dorosłego psa, który sprawdzi się podczas treningów lub dłuższych spacerów.

 

 

Warto pamiętać...Należy pamiętać, że przy alergii istotne podawanie przysmaków z umiarem. Zbyt częste karmienie psa smakołykiem, może zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na konkretne składniki w diecie. Warto sprawdzać skład i zawartość tłuszczu oraz cukru, a więc czytać etykiety. W wielu przypadkach mięso zastępowane jest wyłącznie substancjami o jego smaku. Dobrym pomysłem przed zakupem będzie konsultacja z weterynarzem, w celu omówienia szczegółów diety pupila.

 


Sprawdź nasze przysmaki dla psich alergików